Kadra Pliki do pobrania Kontakt Powrót Strona główna Strona główna
Dzielnica Polesie

Tereny Naszej Spółdzielnii położone są w zachodniej części miasta w dzielnicy Polesie. Cechują ja niebywałe walory klimatyczne i środowiskowe. Dzieje się tak za sprawą peryferyjnego położenia w obrębie miasta, układu wiatrów, niskim uprzemysłowieniu, a przede wszystkim bliskiego sąsiedztwa kompleksu wypoczynkowo rekreacyjnego, jaki tworzą Ogród Botaniczny, Ogród Zoologiczny oraz park im. Marszałka Józefa Piłsudskiego. Do infrastruktury o charakterze rekreacyjnym zaliczyć należy również stadion Łódzkiego Klubu Sportowego, otwartą w 2009 roku Arenę Łódź - przeznaczoną na około 13,5 tys. osoób halę widowiskowo sportową oraz zespół basenów "Fala".

W pobliżu Tego komplesksu rekreacyjno sporotwego znajduje się Delegatura Miasta Łodzi co wraz z szpitalami i innymi ośrodkami opieki zdrowotnej daje naszym mieszkańcom znakomity dostęp do istotnych urzędów i opieki zdrowotnej.

Pomimo bliskości granic administracyjnych miasta komunikacja z innymi jego częściami, a nawet z resztą Polski, nie stanowi żadnego problemu. Możliwe jest to za sprawą doskonałej sieci komunikacyjnej.  W jej skład wchodzą:
  • 3 linie tramwajowe przebiegające wzdłuż al. Kard. Wyszyńskiego, które szybko i sprawnie zawiozą nas do centrum oraz do: dwóch dworców kolejowo - autobusowych: Łódź Kaliska i Łódź Fabryczna.
  • Szereg połączeń autobusowych zapewniających dojazd niemalże do wszystkich części miasta.
  • Międzynarodowy Port Lotniczy im. Władysława Reymonta, które zapewnia komunikację z różnymi częściami Polski i Europy.