Kadra Pliki do pobrania Kontakt Powrót Strona główna Strona główna
Historia

Jesteśmy Spółdzielnią, która powstała 6 listopada 1990 w wyniku podziału jednej z największych łódzkich spółdzielni mieszkaniowych RSM "Polesia".Odziedziczyliśmy zasoby mieszkaniowe w postaci 97 bloków wykonanych w popularnej na przełomie lat 70 i 80-tych technologii - "Szczecin" - zwanej potocznie "wielką płytą".

Od połowy lat dziewięćdziesiątych rozpoczęliśmy szeroko zakrojoną inwestycję modernizacyjną mającą na celu wprowadzenie naszego osiedla w trzecie tysiąclecie. Połowa lat dziewięćdziesiątych to okres wzmożonych inwestycji na rynku mieszkaniowym. Proces ten rozpoczął się od oddania w 1994 roku bloku nr 393 położonego przy al. Ks. Kard. Wyszyńskiego 65, który technologicznie znacznie odbiegał od dotychczasowych standardów.

Kolejne lata przyniosły rozkwit inwestycji na rynku mieszkaniowym, powstają kolejne dwa bloki. Ich wizerunek wniósł nowy koloryt w ogólnym wyglądzie osiedla. Korzystając z dobrej passy w latach 2000-2001 oddaliśmy do użytku kolejne bloki i kolejne mieszkania zwiększając tym samym ilość nieruchomości którymi zarządzamy.
W międzyczasie stopniowo postępowały prace modernizacyjne w pozostałych 91 blokach, tak wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Przytłaczającą szarość zewnętrznej elewacji zaczęły zastępować żywe barwy i ciekawe wzornictwo zaprojektowane przez zaprzyjaźnionych z nami plastyków.


Osiedle nabierało barw i to nie tylko za sprawą nowych elewacji, ale również ciekawej aranżacji terenów zielonych, placów zabaw i miejsc wypoczynku. Zaowocowało to w roku 2001 powstaniem w obrębie parku spacerowego pierwszej retkińskiej fontanny stanowiącej połączenie sztuki z ciekawym obiektem architektonicznym.